Aktualności - Srokowo

Kurs na Kanał

18.06.2014
0 0 0 0
Srokowo

W dniach 27-29.06.2014r. na terenie Gminy Srokowo odbędzie się impreza turystyczna – rajd pieszy szlakiem Kanału Mazurskiego. Impreza ma charakter rekreacyjny, każdy może zostać jej uczestnikiem i przeżyć niezapomnianą przygodę. Warto przyjechać i przeżyć żywą lekcje historii wśród pięknych lasów, monumentalnych budowli z dawnych lat, zwalonych mostów i pozytywnie zakręconych ludzi. Na trasie wędrówki będzie można zapoznać się z historią tego terenu, ponieważ rajd został przygotowany w konwencji wydarzeń z roku 1944.Kurs na Kanał rozpocznie się w piątek wieczorem, jest to czas na dojechanie turystów z całej Polski oraz integracje uczestników. W kameralnym gronie przy ognisku, rozpocznie się historyczna przygoda.

W sobotę z samego rana uczestnicy rozpoczną wędrówkę, której celem będzie jezioro Rydzówka, po którym będzie można popływać na jachcie żaglowym Omega. Po drodze zobaczymy największe skarby Kanału: Śluzę Guję (Piaski) zarwany most kolejowy w Bajorach Małych oraz cerkiew w tej miejscowości.Podczas niedzielnego marszu uczestnicy przejdą obok najbardziej chyba widowiskowej śluzy, znajdującej się w Leśniewie. Monumentalna budowla z hitlerowską wrona to wizytówka Kanału. Zakończenie imprezy odbędzie się nad jeziorem Mamry.W rajdzie może wziąć udział każdy. Wystarczy zebrać znajomych, lub samemu podjąć decyzję.


Wystarczy wypełnić formularz oraz wpłacić wpisowe w wysokości 30 PLN, na konto Fundacji KURS (wszystkie dane w załączonym regulaminie).

Informacje o imprezie: www.fundacjakurs.pl https://www.facebook.com/kurs.na.kanalOrganizator: FUNDACJA KURS